Prvenstvo Srbije u trapu prikazalo veliki broj odličnih strelaca
Proteklog vikenda, 6. i 7. septembra na strelištima SK „Strelac“ iz gajdobre održano je Prvenstvo Srbije u trapu. Povoljni vremenski uslovi poslužili su vešte strelce, pa je u pojedinačnoj konkurenciji takmičenje završilo 48 učesnika, dok je u ekipnoj konkurenciji nastupilo devet ekipa.
Posle pet serija najbolji su bili: Smiljanić Nemanja (SK Grof iz Požarevca), Takač Stevan (SU Royal iz Inđije), Knežević Nenad (SK Jedinstvo Trap iz Stare Pazove), Stanisavljević Zoran (SK Lepenski Vir – LUKI), Grozdić Branislav (SK Premium Trap Team iz Subotice), i Tanasić Dalibor (SK Premium Trap Team iz Subotice).
U finalu su postignuti odlični rezultati kao kruna ove sezone. Nakon nerešenih rezultata u finalu, do titule prvaka Srbije, Nenad Knežević došao je raspucavanjem sa Takač Stevanom. Raspucavanje je završeno na trećem golubu, a nakon finala plasman strelaca bio je sledeći:
- Knežević Nenad (SK Jedinstvo Trap iz Stare Pazove) 23+5+4+5+8=45/50 + 3
- Takač Stevan (SU Rojal iz Inđije) 23+5+4+4+9=45/50 + 2
- Tanasić Dalibor (SK Premium Trap Team iz Subotice) 23+4+4+4=35/40
- Smiljanić Nemanja (SK Grof iz Požarevca) 19+3+4=26/35
- Grozdić Branislav (SK Premium Trap Team iz Sibotice) 19+3=22/30
- Stanisavljević Zoran (SK Lepenski Vir – LUKI) 19/25
Nakon neizvesne borbe za rezultate i brojnih preokreta, do ekipnih medalja došli su sledeći klubovi :
- SK Jedinstvo Trap iz Stare Pazove (Knežević N, Fabri M, Pavlović R.) 323 pogotka
- SK Grof iz Požarevca (Smiljanić N, Stankov S, Meničanin N.) 315 pogođenih meta
- SK Lepenski Vir – LUKI (Stanisavljević Z, Živanović R, Milovanović G.) 313 meta
– Čestitamo svim strelcima i ekipama na postignutim rezultatima – poručuju organizatori takmičenja.
foto:/Streljački savez Srbije na leteće mete


