U SKC „Sveti Sava“ u subotu humanitarna Vaskršnja akcija

U susret najvećem hrišćanskom prazniku, Vaskrsu, u Subotica će u subotu, 28. marta biti organizovana posebna humanitarna manifestacija pod nazivom „Vaskršnja akcija“, sa ciljem prikupljanja pomoći za ugrožene porodice i svetinje na Kosovu i Metohiji. Događaj će biti održan u Srpski kulturni centar „Sveti Sava“, na adresi Trg republike 16, sa početkom u 19 časova. Organizatori najavljuju veče ispunjeno duhovnim sadržajem i snažnim porukama vere, nade i zajedništva.

Povod za okupljanje je i obeležavanje 70 godina od upokojenja jednog od najznačajnijih srpskih duhovnika, Svetog vladike Nikolaja Velimirovića. U okviru programa biće održane besede posvećene borbi za veru, ali i očuvanju optimizma u teškim životnim okolnostima.

Poseban umetnički pečat događaju daće glumac Miloš Stanković, koji će izvoditi prigodne tekstove i na taj način dodatno približiti publici duhovnu poruku večeri.

Humanitarni karakter akcije ogleda se u prikupljanju novčanih sredstava namenjenih manastiru Devič, kao i pomoći deci iz sela Crepulja, porodici Simić iz Donje Budrige i porodici Pržić iz Mogile. Organizatori pozivaju sve građane dobre volje da svojim prisustvom i dobrovoljnim prilozima doprinesu ovoj plemenitoj inicijativi.

Ulaz na događaj je slobodan, a prilozi su dobrovoljni, što dodatno naglašava otvorenost i inkluzivnost ove akcije. Očekuje se veliki odziv građana Subotice i okoline, koji će još jednom pokazati solidarnost i spremnost da pomognu onima kojima je pomoć najpotrebnija.

foto:/SKC Sveti Sava

  • https://stream.iradio.pro/proxy/lovalovaradio?mp=/stream
  • LovaLova Radio