ŽFK Spartak među 32 najbolje ekipe Evrope

Golubice su uspele da se nakon drugog kola plasiraju u šesnaestinu finala Lige šampiona i to tako što su deklasirale NSA Sofiju u Bugarskoj, rezultatom 7:0.

Ovom pobedom ŽFK Spartak je sebi su obezbedio treće učešće za redom u plejadi najboljih evropskih klubova.

Od početka su Golubice preuzele inicijativu i već u 10. minutu Slovićeva je pogodila iz penala za vođstvo. Ređale su se tako Tijana Filipović posle kornera, a pred kraj prvog poluvremena i Tijana Matić za 3:0 i zaslužen odmor na poluvremenu.

Skoro pa isto dešavalo se u nastavku. Anastasija Ćirić pogađa za 4:0, Tijana Matić za 5:0, pa Alina Baka za šesti gol i na kraju opet Tijana Matić za njen hettrik i pobedu Spartaka od 0:7.

Prvu utakmicu šesnaestine finala Lige šampiona ŽFK Spartak će igrati 9. ili 10., a revanš 15. ili 16. decembra. Protivnik „Golubica“ saznaće se nakon žreba, kao i gde će se odigrati prvi susret.