Subotica treba da postane prepoznatljiv IT centar

Subotičke IT kompanije zajedno sa obrazovnim ustanovama pokrenuli su projekat „IT Subotica 2030“ sa ciljem da naš grad u narednih deset godina učine prepoznatljivim regionalnim i nacionalnim IT centrom. 

Subotica trenutno zauzima peto mesto u oblasti informacionih tehnologija, ispred su Beograd, Novi Sad, Kragujevac i Niš, stoga je želja da se naš grad bolje pozicionira i da bude prepoznat kao mesto gde mladi mogu da studiraju, gde stručnjaci mogu da žive i rade i budu maksimalno posvećeni svom poslu. Projekat „IT Subotica“ sadrži pet tačaka koje bi omogućile postizanje zadatih ciljeva a to su : izgradnja Subotice kao IT centra sa prepoznatljivom ekspertizom, „Big ticket“ – privlačenje velikih IT kompanija, mapiranje Subotice kao kongresnog IT centra, kao i unapređenje atraktivnosti grada i zdravog životnog okruženja.

  • https://stream.iradio.pro/proxy/lovalovaradio?mp=/stream
  • LovaLova Radio