Petostruki šampion svetskog prvenstva u šahu iz Pančeva!

Reprezentativci Srbije Ilija Serafimović, Marjan Kovačević i Živan Šušulić osvojili su bronzanu medalju u ekipnoj konkurenciji, na Svetskom prvenstvu u rešavanju šahovskih problema, koje je održano u okviru Kongresa. Ispred naših bili su Rusi i Poljaci.

Međutim, mladi Pančevac Ilija Serafimović okitio se i zlatnim odličjem u pojedinačnoj konkurenciji gde je pravo učešća imalo 16 najboljih u takmičenju u brzom rešavanju dvopoteza, pobedivši aktuelnog prvaka sveta Danila Pavlova iz Rusije rezultatom 5:4.

Ovim postignućem Ilija je osvojio i titulu FIDE majstora rešavača i prvu normu za Internacionalnog majstora sa trenutnim rejtingom od 2.415 poena. Mladi Ilija je još jednu zlatnu i dva srebra osvojio i u komponovanju šahovskih problema.

Na Kongres Svetske federacije za problemski šah koji se odigrao 26. oktobra pančevački gimnazijalac je otišao kao najbolji mladi kompozitor šahovskih problema na svetu, a tu titulu do sada je osvojao četiri puta uzastopno.