ŽFK Spartak „petardom“ osvojio duplu krunu u sezoni 2021/2022

Još jedna potvrda dominacije ŽFK Spartak u srpskom fudbalu za žene jeste i jučerašnja pobeda nad ŽFK Sloga iz Zemuna u finalu Kupa Srbije za žene.

FInalna utakmica igrala se na stadionu TSC Arena u Bačkoj Topoli, pred oko 1000 gledalaca. Prvo poluvreme je bilo klasično ispitivanje snaga, iako je već u 8 minutu mrežu Sloge zatresla Ailice Kusi. Uglavnom se celo prvo poluvreme igralo na strani Zemunki, pa su se šanse ređale jedna po jedna i tako do kraja poluvremena.

Već u prvim minutima drugog poluvremenu goleadu je započela Živana Stupar, da bi ponovo u 59 minutu posle izvedenog kornera ponovo Živana Stupar ali ovaj put glavom uputila loptu u gol suparničke ekipe. I četvrti gol je pao iz kornera, ovoga puta strelac je bila Violeta Slović, a Tijana Filipović se pobrinula u 77 minutu da „pukne i petarda“ u finalu.

Konačnim rezultatom od 5:0 završena je finalna utakmica Kupa Srbije za žene, a ova je bila za deveti trofej Spartaka i duplu krunu u sezoni 2021/2022.