340 mladih džudista na Međunarodnom Memorijalu „Željko Nikolić“ u Bečeju

XIV Međunarodni Memorijalni turnir “Željko Nikolić” održan je tokom proteklog vikenda u Bečeju a svoje učešće uzelo je 340 takmičara iz 44 kluba iz Rusije, Mađarske, Hrvatske, Crne Gore, Slovačke, Republike Srpske i Srbije. Među ovim klubovima našli su se subotički džudisti klubova Spartak i “Mija&Zorka”.

Spartakovi borci bili su treći u celokupnom plasmanu i prvi u konkurenciji poletaraca a kući su se vratili sa ukupni 13 osvojenih medalja. U konkurenciji do 31. kg, zlatnu medalju osvojio je Nikola Rašović a srebrom su se okitili Vukašin Đuran do 28 kg., Mihajlo Stokanović do 31 kg., Čenge Kemiveš do 31 kg., Jovana Bogić do 38 kg. i David Kovač do 46 kg dok je bronzane medalje osvojilo još sedam mladih džudista Spartaka.

Ispred kluba “Mija&Zorka” takmičili su se Antea Nemet, Matej Nemet i Danilo Lončarevićkoji su osvojili zlatne medalje, srebro je pripalo Nemanja Ničić a bronzano odličje Aleksandru Štajnfeldu.