Prvenstvo Srbije u kik boksu za juniore i seniore proteklog vikenda u Vrnjačkoj Banji

U vikendu koji je za nama, u Vrnjačkoj Banji je 22. i 23. aprila organizovano je Prvenstvo Srbije u kik boksu za juniore i seniore u k1 disciplini.

Takmičenje je okupilo blizu 200 boraca iz 51 kluba. Učešće na prvenstvu uzeli su i dva takmičara subotičkog kik boks kluba „Top Fighter“, a takmičenje je imalo i izborni karakter za sastav juniorske i seniorske reprezentacije. U starijim juniorkama Milica Despotović je u kategoriji do 52 kg osvojila bronzanu medalju, dok je u starijim juniorima Nikola Lončar u kategoriji do 75 kg uspeo da osvoji zlatnu medalju.

Zadovoljan sam nastupom svojih takmičara, Miličin meč je bilo finale pre finala, tesno je izgubila 2:1, u jednom uzbudljivom i neizvesnom meču od takmičarke iz Rume koja je i postala prvak. Nikola Lončar je nakon dve pobede od 3:0, osvajanjem prvog mesta izborio ulazak u sastav juniorske reprezentacije i nastup na predstojećim međunarodnim takmičenjima. – izjavio je Alen Heralić, trener kik boks kluba “Top Fighter” iz Subotice.