Minja Kopunović potvrdila normu za učešće na Evropskoj olimpijadi za mlade

Proteklog vikenda, 01. i 02. jula u Novom Pazaru je održano Prvenstvo Srbije u atletici do 20 godina.

Subotičanka Minja Kopunović, članica atletskog kluba „Spartak“ iz Subotice učestvovala je na ovom takmičenju i uspela da ostvari zapažene rezultate. Prvog dana takmičenja, u trci na 400 metara Kopunović je osvojila treće mesto i osvojila bronzanu medalju. Minja je uspela da obori i lični rekord jer je deonicu istrčala za 57,39 sekundi. Drugoga dana Subotičanka je trčala deonicu od 200 metara i takođe zauzela treće mesto rezultatom od 25,50 sekundi čime je dodatno potvrdila i normu koja joj je potrebna za učešće na Evropskoj olimpijadi za mlade (EYOF) koja će se ove godine održati u Mariboru, u Sloveniji, od 23. do 29. jula.

Narednog vikenda držaće se i Prvenstvo Srbije u atletici do 18 godina, a Minja se takođe nada dobrim rezultatima.