Subotičanka Minja Kopunović osvojila bronzu u ženskoj štafeti trčeći za Srbiju na Balkanskom prvenstvu u Turskoj

U Turskoj je 02. septembra održano Balkansko prvenstvo u atletici, a svoje učešće na ovom prestižnom takmičenju uzela je i subotička atletičarka, Minja Kopunović.

Minja je, sa još tri članice iz reprezentacije Srbije, u disciplini “štafeta” uspela da trku istrči za zavidno vreme od 47,73s koje je bilo dovoljno za osvajanje trećeg mesta i bronzane medalje, dok je u trci na 400 metara sa vremenom od 58,31s bila šesta.

Bila je jaka i velika konkurencija, dosta jaka trka i na 400m i na stafeti. Turska je tako daleko od Srbije, bio je zabavan i zanimljiv put, bilo je nezaboravno takmičiti se na većem takmičenju, u jednom tako dalekom gradu. Strah je bio poprilicno veliki kao i trema. – izjavila je Minja Kopunović za “LovaLova” portal.

– Osvojili smo bronzu i drago mi je što su se devojke vratile sa medaljom sa Balkanijade, to je zapažen uspeh. Uskoro nam slede pripreme i kvalifikacije za Kup Vojvodine.” – izjavio je Bela Evetović, čuveni trener atletskog kluba “Spartak” iz Subotice.