Razgovor sa umetnicom Tanjom Ostojić u SGSU
U sklopu izložbe “Izložbu Žensko zdravlje, politike tela, rad, seksualnost, menopauza, transformacije i starenje” autorke Tanje Ostojić, Savremena galerija Subotica u subotu, 12. oktobra organizuje razgovor sa umetnicom.
Tanja Ostojić kroz čitav svoj višedecenijski rad pokreće značajne teme od kojih se mnoge vezuju za pitanja ženske emancipacije, pozicije žene u sistemu umetnosti i razumevanja važnosti empatije. Izložba Žensko zdravlje, politike tela, rad, seksualnost, menopauza, transformacije i starenje zahvata onaj deo njenog opusa fokusiran najpre na te skoro potisnute, a vitalno važne teme u životu žene. Razmatrajući ih iz pozicije političnosti, rad Tanje Ostojić snažno prenosi poruku o međuzavisnosti stanja ženskog tela i zdravlja i odnosa koji prema njima tokom života izgrađuje sama žena, ali i žena pod uticajem društvene zajednice. Jedan od osnovnih ciljeva ove izložbe je upućivanje pogleda javnosti na osetljive fenomene čijim se manifestacijama rad Tanje Ostojić bavi, kao i osnaživanje žena u procesu razvoja svesti o važnosti sopstvenih života, sopstvenih odluka i zdravlja.
O ovim i drugim temama sa umetnicom će razgovarati Nela Tonković, kustoskinja izložbe. U okviru razgovora biće prikazan i katalog izložbe sa tekstom prof. dr Jasmine Tumbas „Vrhunac senzualnosti: Sveobuhvatni feminizam Tanje Ostojić”. Početak je zakazan za 18. časova.
foto:/Savremena galerija Subotica