Golubice pobedom bliže Ligi Šampiona

ŽFK Spartak: Agarista 4:0 (1:0)

Sjajnom igrom na gradskom stadionu u Subotici, fudbalerke Spartaka su nakon 90 minuta obezbedile plasman u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Šampiona.

Vrlo brzo su gošće iz Moldavije shvatila da nemaju šta da traže u Subotici, jer su golubice u 32. minutu, preko Tijane Filipović započele goleadu. Sa rezultatom 1:0 otišlo se na odmor.

Na početku drugog poluvremena, pokazalo se da će Violeta Slović kao kapiten ekipe preuzeti kontrolu, a na njen prvi  gol se čekalo do 60. minuta. Deset minuta kasnije Slovićeva je pogodila i drugi put, a pred sam kraj utakmice postiže Het trik, da bi se Moldavke ispratile kući sa 4 gola u mreži.

Sledi žreb u petak 6.novebra, kada ćemo saznati sa kim će golubice odigrati utakmicu koja je na redu 18 ili 19 novembra, a nakon koje ćemo znati da li će se plasirati među 32 ekipe u Ligi Šampiona.