Zlatni Borojević na Euro Kupu u Rijeci

Na nedavno održanom Euro Kupu u Rijeci, subotički džudista Mateja Borojević osvojio je zlatnu medalju u kategoriji preko 100 kilograma čime ovaj mladi perspektivni sportista nastavlja niz odličnih rezultata. Na takmičenju je učestvovalo preko 250 takmičara iz 19 zemalja, u ukupno 14 težinskih kategorija.

Član Džudo kluba “Spartak” iz Subotice, Mateja Borojević savladao je Italijana Di Flavia, u polufinalu je imao borbu protiv takmičara iz Holandije dok je u samom finalu odneo pobedu nad italijanskim borcem, Rossi Emilianom čime je pokazao svoj kvalitet i stigao do prvog mesta. Treba napomenuti i da je pod nadzorom trenera Milana Bogić, Borojević ove godine ušao u juniorsku kategoriju koja je mnogo teža i zahtevnija.

Velik uspeh ostvarili su i mlađi takmiđari Džudo kluba “Spartak” iz Subotice koji su na Memorijalnom međunarodnom turniru u Kikindi, u konkurenciji 30 klubova, zauzeli četvrto mesto u ekipnom plasmanu i osvojili šest medalja, jedno zlatno, tri srebra i dve bronzane medalje.